Witamy na oficjalnej stronie stowarzyszenia offroad

– Rewelacyjna organizacja, rewelacyjne tereny do jeżdżenia. Wszystko było zorganizowane profesjonalnie. Najtrudniejsze momenty? Nie było łatwych. Wszystkie były w sam raz. Było, co robić, można było powalczyć. Nie było dziecinady, nikt nie mógł się nudzić – tak komentował przebieg zmagań Marek Kawka z „Dezerterów” Dębno – jednej z ekip, biorących udział w jubileuszowej edycji rajdu „Gatki”.

Trzy auta nie wytrzymały próby generalnej czyli odcinka nocnego, który odbył się w miejscowości Gatka, a decydował o kolejności startu w dniu następnym. „Forfiter” jak zwykle przygotował trasę pełną off-roadowych atrakcji, serwując odcinki specjalne w: Jutrosinie, Szkaradowie, Gatce, Kubeczkach oraz Jeziorach, gdzie na pieczątki porwało się niewielu śmiałków. – To są Jeziora, a nie Warszawa – stwierdził jeden z miejscowych kibiców, którzy przyglądali się rywalizacji w tej części rajdu. Tutaj zaimponowali m.in.: Bartek Bęcki (kierowca) i Bartek Wieczorek (pilot) z Kalisza – zwycięzcy w klasie „wyczyn”. – Byłem w szoku, że nikt nie chciał zgarnąć czterech pieczątek na Jeziorach. Udało nam się je zebrać fachowo, ale to zasługa pilota – komentował Bartek Bęcki walkę o jedno z gniazd, z którego można było odjechać z czterema pieczątkami.

Na trasę dzienną rajdu „Gatki X” wyruszyło łącznie 37 załóg, cztery nie dojechały do mety. Ekipy z miejsc I-III otrzymały pamiątkowe puchary, wszystkie – dyplomy. Dla pierwszych pięciu przygotowano upominki, na które składało się off-roadowe wyposażenie. Jubileuszową edycję podsumowano w bazie rajdu – nad zlewem w Pakosławiu, a off-roadowe zmagania zwieńczył koncert wrocławskiej formacji „Arma”. Organizatorem rajdu „Gatki” jest klub „Forfiter 4×4” Rawicz. Organizację imprezy wsparły Gminy: Pakosław, Jutrosin, Żmigród, Rawicz, także OSiR w Rawiczu oraz firmy: „Coma”, „Trans-Hurt”, „Walbet”, „Metalika”, „Platinum Oil” , „Agro Import”, „Jamar”, „Jack’s Bar”.

Wyniki rajdu

Klasa „turystyk” (10 startujących załóg)

1.Damian Mikołajczyk – Karol Niedbała

2.Grzegorz Pietrucha – Dominika Sroczyńska

3.Mariusz Pisarek – Alicja Pisarek

Klasa „wyczyn” (27 startujących załóg)

1.Bartek Bęcki – Bartek Wieczorek

2.Sebastian Konieczny – Marcin Kazusek

3.Marcin Wiertelak – Michał Paczkowski

 

Categories: Zakończone rajdy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 4x4Forfiter | Autor Krzysztof Zajczewski